Zdrowy tryb życia

Jak żyć długo i zdrowo?

Nowoczesna chirurgia kosmetyczna

Sposobów na piękną sylwetkę jest bardzo wiele. Należą do nich przeróżne diety, ćwiczenia na poszczególne partie mięśni, zabiegi w saunie i ogólna aktywność fizyczna taka jak pływanie, bieganie lub tenis. Jest jeszcze jeden sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów a także zmianę swego wyglądu są to operacje plastyczne. Sięgają po nie osoby, które utraciły już nadzieję na wymarzoną sylwetkę mimo wielu wyrzeczeń i stosowanych zabiegów.

Cud diety i katorżnicze ćwiczenia na siłowni czasami dają efekty, ale krótkotrwałe a przy tym wymagają samokontroli, czasu i pieniędzy. Osobom, które oczekują szybkich efektów poleca się technologie estetyczne wykorzystujące nowoczesne rozwiązania w walce z nadwagą i otyłością.

Jednym z ciekawych pomysłów jest wykorzystanie wody. Pomaga ona pozbywać tkanki tłuszczowej i niewątpliwie oczyszcza organizm. Specjaliści od zabiegów kosmetycznych wykorzystują ją jako strumień laminarny. Pozwala on na wydzielenie tkanki tłuszczowej, nie naruszając przy tym naczyń krwionośnych i powiązań nerwowych. W ten sposób można bezboleśnie pozbyć się nadmiaru tłuszczu i cieszyć się zgrabną sylwetką.

Zabieg polega na wypłukiwaniu tkanki tłuszczowej przy pomocy strumienia wodnego a następnie odsysanie jej. Lekarz wykonuje niewielkie nacięcie więc blizna pooperacyjna będzie niewielka.

Konieczność poddania się zabiegowi chirurgicznemu zależy od wielu czynników. Istnieje także wiele odmian chirurgii plastycznych, między innymi chirurgia rekonstrukcyjna. Wiele kobiet poddaje się zabiegom zmniejszania lub powiększania biustu, w zasadzie dzięki operacjom można poprawić i zmienić wszystko w naszym wyglądzie.

Jest jednak kilka warunków, które gwarantują powodzenie zabiegów i zadowolenie pacjenta. Przede wszystkim powinno się zdobyć jak najwięcej informacji na temat lekarza chirurga u którego chcemy wykonać zabieg, następnie wykonać szereg badań, dzięki którym można określić stan zdrowia i stwierdzić czy można wykonać oczekiwany zabieg. Bardzo ważne są konsultacje z lekarzem, podczas których należy wypytać o wszystko i jasno określić swoje oczekiwania i obawy.