Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bmh/public_html/lef.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/bmh/public_html/lef.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Zioła wzmacniające organizm Naturalne preparaty lecznicze – Zdrowy tryb życia

Zdrowy tryb życia

Jak żyć długo i zdrowo?

Naturalne preparaty lecznicze

Zioła i wiele innych naturalnych produktów ma duży wpływ na nasz organizm. Przede wszystkim mają działanie lecznicze poprzez substancje aktywne biologicznie. Substancje te mogą mieć również niekorzystny wpływ na nasze zdrowie, jednak jeśli są stosowane w odpowiednich, rozsądnych dawkach stają się pomocne.

Kiedy pojawiają się pierwsze objawy przeziębienia lub innych drobnych dolegliwości zazwyczaj staramy się leczyć domowymi sposobami. Dopiero, gdy te zawiodą udajemy się do lekarza, jednak czasami jest to nie potrzebne, ponieważ jesteśmy w stanie przy pomocy naturalnych środków leczniczych leczyć pewne niegroźne choroby.

Istnieje wiele preparatów ziołowych stosowanych w profilaktyce i leczeniu od wielu lat. Do dzisiaj można kupić w aptekach bądź sklepach zielarskich tran w kapsułkach, różne preparaty zawierające lecznicze olejki stosowane w leczeniu kataru czy bólu głowy. Niektóre z nich posiadają wyciągi z aloesu, alg morskich czy żeń- szenia. Naturalne leki i suplementy poprawiają także aktywność umysłową.

Preparaty te mają różną nazwę suplementy diety, parafarmaceutyki czy bardzo ostatnio popularne nutraceutyki, czyli inaczej pokarmy posiadające właściwości lecznicze. Jedną z wielu zalet naturalnych metod leczenia jest wyeliminowanie przyjmowania syntetycznych leków, które często wywołują działanie niepożądane a tym samym stają się groźne dla naszego zdrowia i życia.

Oczywiście medycyna naturalna nie jest w stanie wyleczyć wszystkich chorób, ale niektóre warto najpierw spróbować wyleczyć ziołami a jeśli to nie pomoże udać się do lekarza po fachową opinię i pomoc. Żeby jednak stosować zioła lub suplementy trzeba posiadać pewną wiedzę na ich temat.

Jednym z wielu ziół leczniczych stosowanych dosyć wszechstronnie jest babka lancetowata stosuje się ją w postaci syropów na kaszel oraz maści przyspieszających gojenie ran. Także wiele owoców posiada dobroczynne działanie jak choćby borówka stosowana w dolegliwościach ze strony przewodu pokarmowego. Wiele roślin posiadających kwiaty, które hodujemy we własnych ogrodach posiadają działanie lecznicze. Należą do nich jeżówka purpurowa, mniszek lekarski, aloes i nagietek lekarski a nawet pokrzywa zwyczajna traktowana jako chwast.